Gry dla dzieci – jak wybrać najlepszą grę na prezent?

Poszukujesz ciekawej gry na prezent dla swojego dziecka? Zebraliśmy najlepsze propozycje, jeśli chodzi o gry dla dzieci, zarówno te komputerowe, jak i planszowe. Skorzystaj z naszych pomysłów i zaskocz swoją pociechę!

Gry dla dzieci – które gry video nadają się na prezent?

Poszukujesz ciekawego pomysłu na prezent dla swojej pociechy? Chcesz, by czas spędzony przy komputerze nie był zmarnowany? Na rynku jest dostępnych wiele produkcji, które poza charakterem czysto rozrywkowym, niosą też dużo wartości. Jeśli interesują Cię gry komputerowe dla dzieci, warto się przede wszystkim zainteresować grami strategicznymi, grami przygodowymi i grami fabularnymi. To gatunki, które rozwijają wyobraźnię, angażują gracza i uczą go podejmowania ważnych decyzji. Nie mniej ważne są też gry zręcznościowe i gry akcji – te z kolei rozwijają koordynację oko-ręka oraz poprawiają spostrzegawczość.

Które tytuły są warte uwagi? Na prezent dla młodszego dziecka najlepiej nadadzą się gry – symulatory oraz gry przygodowe. Takie tytuły jak The Sims, cała seria gier LEGO, czy gry na podstawie filmów i bajek Disneya z pewnością doskonale się sprawdzą i wzbudzą wiele radości.

Jeśli Twoje dziecko jest starsze, można sprezentować mu poważniejsze produkcje, takie jak seria Gothic, Elder Scrolls, Prince of Persia, Tomb Raider, Mass Effect, czy Dragon Age. To przepiękne, bogate w fabułę gry, które uczą wielu kompetencji koniecznych do życia w społeczeństwie. Historie w nich przedstawione nieraz wzruszają do łez i wywołują salwy śmiechu, angażując gracza na wielu różnych poziomach emocji.

Jeśli Twoje dziecko preferuje gry ruchowe, można mu sprezentować gry sportowe, typu Fifa lub gry z kontrolerem ruchowym. Z kolei, jeśli widzisz, że przejawia ono talenty muzyczne, trafionym pomysłem na prezent będzie gra typu Guitar Heroes, Sing Star, czy Dancemania.

Gry dla dzieci – propozycje gier dla wielbicieli planszówek

Wśród najlepszych gier planszowych dla młodszych dzieci królują te gry, które rozwijają spostrzegawczość i zapoznają z otaczającym światem. Dla maluchów nadadzą się gry typu memo, seria Granny, kultowe Dobble i Jungle Speed, a także rozmaite gry – quizy, rozwijające wiedzę na temat konkretnych dziedzin.

Jeśli Twoje dziecko jest starsze, zainteresuj je Eurobiznesem, grami słownymi (Scrabble, Tabu) oraz łatwymi planszówkami, które zachęcą do częstszego grania. Doskonale sprawdzi się przebojowa gra Dixit, słynne Carcassonne, czy Takenoko. Dobrym początkiem przygody z planszówkami może być Tajemnicza Wyspa, Talizman, Wsiąść do Pociągu lub nietypowe gry kooperacyjne – Pandemia, Pokój 25. To tytuły, które cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Nieuniknione jest, że będziecie w nie grali razem ze swoją pociechą!

Inne gry, które sprawdzają się zawsze, niezależnie od okazji, to Twister, Kalambury, Puzzle oraz różnego rodzaju zagadki logiczne. Jeśli zastanawiasz się, jaką grę kupić dziecku, warto sprawdzić dokładnie wymienione przez nas tytuły. Większość z nich będzie strzałem w dziesiątkę!